...


KADROMUZ Kadro


isim

BORA UNUTMAZ

Yeminli Mali Müşavir


: Merkez
: 0212 279 18 95
: boraunutmaz@universalymm.com

1976 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu.

1999 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu.

2000 yılında açılmış olan Gelirler Kontrolörleri mesleki giriş sınavını kazanarak Stajyer Gelirler Kontrolörü olarak Maliye Bakanlığı’nda profesyonel mesleki hayatına Ankara’da başlayarak 2003 yılından itibaren İstanbul’da devam etti.

Mesleki yeterlilik sınavını başarıyla geçerek 2004 yılında Gelirler Kontrolörü, 2010 yılında Gelirler Baş kontrolörü olarak atandı.

 2011 yılında Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’nın kurulmasıyla Vergi Başmüfettişi olarak İstanbul Büyük Ölçekli Mükellefler İnceleme Grup Başkanlığı’nda çalışmasını sürdürdü. 

2013 – 2015 yılları arasında eğitim amacıyla iki yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde bulundu. Ekim 2015 tarihinde İstanbul Büyük Ölçekli Mükellefler İnceleme Grup Başkanlığı’nda Vergi Başmüfettişi olarak devam ettiği görevinden istifa ederek Universal Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. bünyesinde Yeminli Mali Müşavir olarak görev yapmaya başlamıştır.

Yeminli Mali Müşavirlik ruhsatı yanında Sermaye Piyasası Kurulu ve Kamu Gözetimi Kurumu tarafından verilmiş Bağımsız Denetim Lisansı da bulunmaktadır.

Bunun yanında mesleki dergilerde çok sayıda makalesi yayımlanmış olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Bu site Mimcrea Web Yazılım Ticaret A.Ş. tarafından yapılmıştır. - Copyright © 2016